Ogrodzenia modułowe – hit na rynku ogrodzeń

Jeśli szukać hitu na rynku ogrodzeń, to są nim na pewno ogrodzenia modułowe. Inwestorzy szybko przekonali się do nich i mają coraz większe grono zwolenników. Ich popularność bierze się w głównej mierze z funkcjonalności i prostego, szybkiego montażu. Nie trzeba męczyć się z koniecznością kompletowania elementów oraz przy montażu.

Ogrodzenia modułowe to gotowe elementy do prostego montażu. Składają się z takich elementów jak: słupki i przęsła. Do tego producent ogrodzenia dokłada zestaw montażowy. Ogrodzenia modułowe składają się z prefabrykowanych elementów. W sprzedaży są w zestawach, co pozwoli uniknąć braku jakiegoś elementu koniecznego do postawienia płotu, a także niedopasowania. 

Montaż i naprawa

Ogrodzenia modułowe to szybki i prosty montaż. Można się pokusić o samodzielne postawienie takiego płotu jeśli tylko ma się odrobine doświadczenia i ducha majsterkowicza w sobie. Poszczególne elementy takiego płotu można łatwo i szybko ze sobą połączyć. Ogrodzenia modułowe stawia się w 1 do 2 dni. Wszystko zależy od tego, jak dużą działką dysponujemy, a także czy potrzebna jest podmurówka. Podmurówkę stosuje się najczęściej na nierównym terenie lub podmokłym. Wtedy trzeba się liczyć z wydłużeniem prac, by beton się związał. Podmurówkę można wylać samemu, ale często ogrodzenia modułowe w zestawie mają prefabrykowaną podmurówkę. Ogrodzenia modułowe są trwałe i odporne na korozję. Aby uniknąć korozji poddaje się je cynkowaniu i malowaniu proszkowemu. Jednak bywają wypadki, ze ulega uszkodzeniu i wtedy należy je naprawić. Najczęściej wiąże się to z wymianą przęsła lub słupka, który został uszkodzony. Wymiennik niczym nie różni się od pierwotnego elementu i nie będzie wpływał na pogorszenie jego wyglądu. Nie należy zatem martwic się taką okolicznością. Prosta naprawa, to także ogromna zaleta takiego ogrodzenia. 

Gdzie szukać?

Odkąd ogrodzenia systemowe zaczęły zdobywać polski rynek, to pojawiło się na nim wielu producentów takich ogrodzeń. Nie trzeba zatem produktu szukać na zagranicznych rynkach. W każdym większym mieście można znaleźć punkty sprzedaży, gdzie można kupić ogrodzenia modułowe bezpośrednio od producenta. W placówkach sprzedaży pracują wysoce wykwalifikowani handlowcy, którzy doradzą, czy do naszej działki bardziej pasowało będzie ogrodzenie palisadowe czy panelowe. Zapoznają z zawiłościami montażu, poinformują o cenie, a czasami nawet udzielą rabatu. Przy wydatkach związanych z budową domu, każda złotówka zaoszczędzona na zagospodarowaniu działki jest cenna.